کاشی و سرامیک


قیمت کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک از پرکاربردترین مصالح ساختمانی به شمار می‌آیند. تنوع بالا در رنگ، نقش و البته کیفیت این محصولات، فرصت مناسبی برای سازندگان و کاربران این محصولات پدید آورده تا زیباترین نقوش را با به‌کارگیری تولیدات باکیفیت تجربه کنند.

با توجه به مدرن شدن سازه‌ها و بناهای مسکونی در سال‌های اخیر و لزوم کاربرد مصالح بهداشتی در ساخت و ساز، آمار خرید کاشی سرامیک نسبت به دوره‌های قبل به‌مراتب بالاتر رفته است، و امروزه در ایران خرید کاشی بسیار رایج شده است.

تنوع بالای محصولات داخلی و وارداتی از نظر طرح و نقش و قیمت هم به رواج بازار این فیلد کاری منجر شده است.

در این نوشتار ضمن بررسی موارد فوق می‌خوانیم:

از کاشی و تفاوت آن با سرامیک بیشتر بدانیم، پیشنهاد میشود درباره سرامیک اسلب نیز مطالعه نمایید تا تفاوت آن ها با کاشی و سرامیک را بشناسید.

کدام محصول برای کدام بخش ساختمان مناسب است؟

در خرید سرامیک و کاشی به چه نکاتی توجه کنیم؟

همچنین به بررسی قیمت کاشی و سرامیک نیز خواهیم پرداخت، شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره درباره کاشی و سرامیک با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید.

با ما در مطالعه این مطلب همراه شوید.


کاشی و سرامیک

کاشی از اصلی‌ترین عناصر ساخت و نماسازی ساختمان است. با وجود آنکه بیشترین تصور اغلب ما از کاربرد این متریال در حمام و سرویس بهداشتی است مانند کاشی و سرامیک حمام، اما امروزه تنوع بالای تولیدات کاشی و کاربرد وسیع آن در بخش‌های مختلف بنا به قسمتی از معماری مدرن تبدیل شده است.

در مورد سرامیک و کاربردهای آن نیز روال کار به همین شکل است. این در حالی است که کاربرد همزمان و متداول دو واژه سرامیک و کاشی، تصور یکسان بودن این دو عنصر را در عموم مردم ایجاد کرده است. اما این محصولات در مواردی با یکدیگر تفاوت دارند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

برای مشاوره درباره خرید کاشی و قیمت سرامیک با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.


کاشی و ویژگی‌ های آن

کاشی لایه‌ای سفالی با درصد بالای سیلیس در طول و عرض مشخص و ضخامت کم است که با روکش چینی و لعاب رنگی تهیه می‌شود و نسبت به فشار و تغییر دما مقاومت بالایی ندارد.

صاف و صیقلی بودن کاشی به آن زیبایی و مزیت‌های بهداشتی بالایی داده که کاربرد آن را در موقعیت‌های مختلف جهت زیباسازی و عایق‌کاری مفید کرده است.

کاشی‌ها با تنوع طرح‌های بالاتر نسبت به سرامیک، اغلب در بخش‌های داخلی ساختمان مانند دیواره‌های حمام و دستشویی و نیز آشپزخانه کاربرد دارند.

قابلیت بالای جذب هم از دیگر مواردی است که کاربرد کاشی را در این موارد با رضایت کاربران روبرو می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کاشی مات میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.


خرید کاشیسرامیک و مزیت‌ های کاربردی آن

سرامیک، ماده جامد غیر آلی و غیر فلزی با دوام و مقاومت بهینه است که در حرارت بالا مقاوم‌سازی می‌شود و تحمل فشار و تنش حرارتی به‌مراتب بیشتری را نسبت به کاشی داراست.

در مقابل کاشی لوکس، سرامیک‌‌ها با مقاومت بالاتر در برابر فشار، سرما و گرما برای همه موارد به‌ویژه بخش‌های خارجی بنا کاربردی هستند.

با وجود این مزایا، جذب رطوبت در برخی از انواع سرامیک بسیار پایین بوده و در مواردی نزدیک به صفر است. اما سرامیک پرسلانی با داشتن همه مزایای مقاومت در برابر جذب رطوبت و تحمل تغییرات دما، مورد بسیار مناسبی برای کلیه فضاهای خارجی ساختمان از پارکینگ و کف حیاط تا دیوارهاست.

در صورتی که کار با پرسلان برای نمای سازه دشوار باشد، کاربرد سرامیک اسکپ می‌تواند به‌عنوان گزینه جایگزین مناسب مطرح شود.

در ادامه مطلب به موضوع خرید کاشی و سرامیک و قیمت کاشی و سرامیک پرداخته و نکات کلیدی را درباره آن بررسی می‌کنیم.

با ما همراه بمانید.

همچنین اگر به دنبال خرید کاشی و سرامیک از کارخانه هستید میتوانید به این صفحه مراجعه کنید.


قیمت کاشی و سرامیک (۵ نکته کلیدی در خرید کاشی و سرامیک!)

کاشی سرامیک از اصلی‌ترین عناصر دکوراتیو در بخش‌های مختلف ساختمان هستند. اما این مورد باعث نمی‌شود تا جنبه زیبایی، تنها نکته قابل تامل در خرید آنها باشد و هنگام خرید به موارد و نکات بسیاری در این مورد باید توجه داشت که در این بخش به مرور برخی از آنها می‌پردازیم.

۵ نکته کلیدی در خرید کاشی و سرامیک وجود دارد که باید در هنگامی که میخواهید از فروشگاه کاشی و سرامیک خریداری نمایید، حتما به این نکات توجه نمایید، کاشی و سرامیک یکی از مهمترین بخش های هر محلی است.

  • محل کاربرد کاشی و سرامیک در بنا:

اینکه کاربرد سرامیک یا کاشی خریداری شده برای استفاده در کدام بخش از ساختمان مورد نظر ماست، اهمیت بی‌اندازه دارد. با توجه به درجات سختی و مقاومت مختلف در انواع این ملزومات ساختمانی، انتخاب هر نمونه برای بخشی از بنا با موارد دیگر متفاوت است. مثلا کاشی‌های داخلی و مورد استفاده در آشپزخانه و سرویس‌ها، اغلب از نمونه‌های زیباتر و دارای نقش و طرح انتخاب می‌شوند مانند کاشی آشپزخانه ، در حالی‌ که نمونه‌ های ساده و دارای طرح و نقش کمتر برای نمای خارجی و فضاهای غیر دسترس مناسب‌ترند.


  • میزان استحکام و مقاومت:

در مورد کاربرد این مصالح در بخش‌هایی که بیشتر با تغییرات فیزیکی، ضربه و فشار روبرو هستند، رعایت ملاحظاتی در انتخاب بسیار مهم است. برای مثال سرامیک و کاشی مصرفی در کف باید از مقاوم‌ترین نمونه‌ها انتخاب شود. خوشبختانه نمونه‌های تخصصی برای چنین مواردی وجود دارد.

همین‌طور اگر برای سنگفرش فضاهای خارجی مانند حیاط و پارکینگ باید انواع مقاوم در برابر رطوبت و تغییرات دما را انتخاب کنیم، که سرامیک پرسلان پارکینگ یکی از بهترین انتخاب ها در این زمینه است.


  • انتخاب طرح و نقش:

طراحی کاشی و رنگ بندی انواع سرامیک امروزه به رشته‌ای هنری تبدیل شده که به‌خوبی از عهده تامین الزامات و سلیقه عموم برمی‌آید. بر این اساس با تنوع بالایی از طرح‌ها و نقوش مختلف در کاشی و سرامیک روبرو هستیم که دست ما را در انتخاب بهتر و تخصصی باز می‌گذارد.


  • رنگ سرامیک و کاشی و نقش آن در دکوراسیون داخلی:

رنگ‌ها تاثیر به‌سزایی در شکل‌دهی به فضای اطراف ما دارند و ایجاد هارمونی بین آنها محیط ما را به‌طرز باورنکردنی دگرگون می‌کند.

هنگام خرید کاشی و سرامیک به این نکته توجه داشته و انتخاب رنگ‌هایی هماهنگ با دکوراسیون داخلی ساختمان خود را در نظر داشته باشید.


  • قیمت کاشی و سرامیک:

قیمت همواره یکی از اصلی‌ترین فاکتورها در خرید مصالح ساختمانی به‌شمار می‌آید. با توجه به میزان و نوع مصالح مورد نظر، بر روی قیمت آن تمرکز کنید و با محاسبه هزینه‌ها، بهترین گزینه را از نظر قیمت انتخاب و خریداری نمایید.

با توجه به موارد بالا درباره قیمت کاشی و سرامیک، پیشنهاد میشود با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.


فروشگاه کاشی و سرامیک، از مراجعه تا خرید‍!

این روزها با وجود رونقی که در ساخت و ساز بناهای مدرن ایجاد شده، فیلد کاری فروش ملزومات تکمیلی نیز با جهش خوبی روبرو شده است. وجود طیف وسیعی از فروشگاه‌های عرضه کننده سرامیک و کاشی بهترین گواه این مدعاست.

هنگام خرید از این فروشگاه‌ها که به شکل حضوری و اینترنتی آماده عرضه خدمات به مشتریان هستند می‌توانید از اطلاعات کارشناس فروش در قالب مشاوره برای تهیه انواع کاشی و سرامیک استفاده کنید که با الزامات کاربردی شما تناسب داشته باشد. مواردی از قبیل قیمت سرامیک، قیمت کاشی، طرح و نقش‌های موجود و موارد کاربرد هر نمونه از نکاتی هستند که می‌توانید از طریق فروشگاه کاشی و سرامیک در مورد آن تحقیق کنید.

برای خرید سرامیک طرح سنگ لاشتر میتوانید به این صفحه مراجعه کنید.


قیمت سرامیک

اگر خرید سرامیک و کاشی را در برنامه کار خود دارید، بهتر است ابتدا سری به فروشگاه‌های اینترنتی و حضوری عرضه کننده این اقلام بزنید و با تازه‌های این صنعت آشنا شوید.

اما قبل از آن پیشنهاد می‌کنیم اطلاعات خود را درباره ویژگی‌های این محصولات و تفاوت‌های موجود بین انواع این تولیدات بیشتر کنید. با این ترتیب انتخابی تخصصی‌تر داشته و خواهید توانست بهترین گزینه‌های موجود را برای بنای خود انتخاب نمایید.

در هر یک از مراحل خرید این مصالح ساختمانی، کارشناسان فروش در کنار شما هستند تا راهنمایی‌های لازم را جهت خرید کاشی و سرامیک با شما در میان بگذارند.

هم چنین می‌توانید اطلاعات لازم درباره انواع کاشی، سرامیک و دیگر تزئینات ساختمانی را از فضای مجازی استخراج نمایید. 


کاربرد کاشی و سرامیک 

کاشی سرامیک یکی اجزای اصلی خانه است که تاثیر زیادی در ظاهر داخلی آن دارد. اگر به دنبال تغییرات اساسی هستید، می توانید از این بخش شروع کنید. سرامیک ماده ای است که برای درست کردن موزاییک و کاشی های دیوار استفاده می شود.

برای ساخت کاشی یا سرامیک از خاک رس و ماسه بهره گرفته می شود. این دو ماده به پودر های ریز تبدیل می شوند و آب را به آن اضافه می کنند. در مراحل آخر مخلوط در فشار بالا و در قالب فشرده و آماده می شود. پس از اینکه مواد خشک شد، از رنگ و لعاب برای زیبا کردن آن استفاده می کنند تا برای قرار گرفتن در کوره آماده شود. این مرحله آخر قوام و انسجام کاشی را ایجاد می کند.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره سرامیک اسلب ایرانی هستید به این صفحه مراجعه کنید.


محل استفاده از سرامیک

اگر قصد خرید سرامیک را دارید، باید بدانید که استفاده از آن در فضای داخلی ساختمان رایج است؛ زیرا نسبت به پرسلن مقاومت بالایی ندارد. از نصب آن در فضای بیرونی و در معرض یخ زدگی خودداری کنید. آشپزخانه و حمام از مکان هایی هستند که به صورت معمول از این قطعات مربعی شکل، تشکیل می شوند. با این حال با وجود تنوع بالایی که در طرح و اندازه آن ها وجود دارد، برای استفاده در قسمت های دیگر خانه هم مناسب هستند.

مجموعه زیگما مفتخر است تمامی خدمات مربوط به سرامیک ضد اسید را در اختیار شما قرار دهد.


قیمت کاشی و سرامیک

هزینه کاشی یا سرامیک به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل کیفیت آن هاست. هر چقدر کیفیت بالا تر باشد، طبیعتا قیمت محصول هم بیشتر می شود. به علاوه اندازه می تواند در هزینه ها نقش پر رنگی داشته باشد.

هر چقدر این قطعات مربعی شکل بزرگ تر باشند، مواد اولیه بیشتری برای ساخت آن ها به کار رفته است و هزینه بیشتری هم دارند. در نهایت اصلی ترین فاکتوری که در زمان محاسبه قیمت سرامیک تاثیرگذار است، هزینه نصب است.

این قطعات با کمک افراد متخصص در این حوزه در جای مخصوص قرار می گیرند. به این ترتیب باید فاکتور نصب را در اولویت های خود قرار دهید. برای اینکه هزینه های نصب را محاسبه کنید، باید موارد زیر را در نظر بگیرید.


اندازه پروژه

برای قیمت گذاری و هزینه ها، متخصصان متراژ خانه یا پروژه را در نظر می گیرند. هر چقدر مساحت بیشتر باشد، هزینه ها افزایش پیدا می کند. میزان کار یدی به معنای میزان نیاز به نیروی انسانی است. نیروی انسانی بیشتر هم به معنای نیاز به دستمزد بیشتر است.


آماده سازی

در زمان خرید کاشی و سرامیک و محاسبه هزینه ها، میزان آمادگی ساختمان را بسنجید. هر چقدر نیاز به آماده سازی بیشتر باشد، هزینه ها هم بیشتر می شود. نصب این قطعات مربعی شکل روی سطوح صاف و هموار نسبت به نصب آن ها روی سطوح ناهموار زمان کمتری می برد و آمادگی کمتری هم می خواهد. هر چقدر نیاز به تعمیر و برداشتن کفپوش بیشتر باشد، باید بودجه بیشتری کنار بگذارید.


نوع محصول

در زمان مراجعه به فروشگاه کاشی و سرامیک با انواع مختلفی از این محصولات رو به رو خواهید شد. آن ها بر اساس کیفیت، استحکام و محل استفاده در رتبه بندی و درجات مختلفی قرار می گیرند.

در نهایت برای خرید کاشی، به کیفیت محصول و نیاز خود توجه کافی داشته باشید. این محصول برای استفاده در بخش های داخلی ساختمان مثل حمام و آشپزخانه مناسب است و می تواند ظاهر آن را به کلی تغییر دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کاشی پرسلان با کارشناسان ما تماس بگیرید.


خرید سرامیک

برای خرید سرامیک، میتوانید از محصولات سرامیک زیگما دیدن نمایید، همچنیین میتوانید برای مشاوره درباره خرید سرامیک با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید، زیگما جزو برترین فروشگاه کاشی و سرامیک در ایران میباشد، شما میتوانید، بهترین قیمت کاشی و سرامیک را از ما بخواهید.

Innovation

& Design without limits

مقاله

بهترین کاشی و سرامیک

1401-08-29